Játékvezetők:

Magyar Kupáról néhány fontos szabályt összeszedtünk:

A) Az 1-3. forduló selejtező mérkőzéseken a továbbjutás szabályai a következők:

1) Egy mérkőzésen dől el a továbbjutás.

2) Amennyiben a rendes játékidőben döntetlen az eredmény ? függetlenül a csapatok osztályba sorolásától ?, akkor 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Amennyiben a hosszabbítás után is döntetlen az eredmény, akkor a továbbjutás a büntető pontról végzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.

B) Az 4-6. forduló selejtező mérkőzéseken a továbbjutás szabályai a következők:

1) Két mérkőzésen dől el a továbbjutás.

2) A továbbjutás ? függetlenül a csapatok osztályba sorolásától ? az alábbiak szerint történik:

a) Az a csapat, amelyik mindkét mérkőzést megnyeri, vagy győzelem és döntetlen eredményeket ér el, vagy egy győzelem és egy vereség esetén pozitív a gólkülönbsége, illetve azonos gólkülönbség esetén idegenben több gólt szerzett, jut tovább;

b) A két mérkőzés rendes játékideje után azonos pontszám és ugyanazon mérkőzés-eredmény esetén a második mérkőzést követően 2 x 15 perces hosszabbítás következik. Amennyiben a hosszabbításban mindkét sportszervezet azonos számú gólt ér el, a továbbjutást az idegenben szereplő csapat szerzi meg, mivel az idegenben elért gólok döntetlen eredmény esetén, duplán számítanak;

c) Amennyiben a hosszabbításban nem esik gól, akkor a továbbjutás a büntetőpontról végzett rúgásokkal dől el a Labdarúgás Játékszabályainak rendelkezései szerint.