Solymosi Péter

  • Kép forrás: mlsz.hu

    Solymosi Péter 265 cikk

    • wikipedia
    • magyarfutball.hu

    Született Veszprém 1972-09-06
    Vármegye Hajdú-Bihar
    Szervezet MLSZ JB (2002-01-01)
    Jv. vizsga 1995


    

    Fradi: Kiakadtak a Var-ra

    Ferencváros - forrás: blikk.hu Forrás: blikk.hu - Solymosi Péter - VAR - Fradi.

    Hatalmas VAR-blama a Fradi meccsén: kiakadtak a szurkolók.

    Az NB I múlt hétvégi fordulójában a bajnoki címvédő Ferencváros a Mezőkövesd csapatát fogadta a Groupama Arénában, és bár a hazaiak 1-0-ra nyertek, az indulatok azóta sem csillapodnak. Sőt!

    Azok után ugyanis, hogy Tokmac Nguen látványos találatot követően már a 3. percben megszerezte a vezetést a Fradinak, a 32. minutumban Kristoffer Zachariassen is betalált, gólját azonban érvénytelenítette a bíró, Bogár Gergő.

    Ezzel nem is lenne akkora probléma, hiszen a Ferencváros végül behúzta a meccset, a szimpatizánsok azonban azóta sem tudják megérteni, hogy mi történhetett a szituáció elemzése közben a VAR-szobában.

    A játékvezetőknek ugyanis több, mint négy perc kellett ahhoz, hogy berajzolják a vonalakat és meghozzák döntésüket, miszerint Zubkov lesen volt. Az ítélet azonban egyértelműen téves, mivel a képeket látva kiderült, hogy a Mezőkövesd játékosa belógó könyöke miatt a legrosszabb esetben is egyvonalban volt a Ferencváros támadójával.

    A vonazalás nyilvánvalóvá tette, hogy nem volt szó leshelyzetről, a gólt mégsem adták meg

    A vonazalás nyilvánvalóvá tette, hogy nem volt szó leshelyzetről, a gólt mégsem adták meg

    A hosszú percekig tartó várakozás nem csak a hidegben ácsorgó és ünneplésre vágyó szurkolóknak lehetett rendkívül frusztráló, de a játékosok számára is értelmezhetetlennek tűnt, akik ráadásul könnyen meg is sérülhetnek a tétlen ácsorgást követően.

    Ilyen kiélezett szituációban természetesen lehet tévesen dönteni, ám hogy ilyen komoly technikával közel ötpercnyi elemzést követően is rossz ítéletet hozzanak, már nem elfogadható a drukkerek számára, akik természetesen keményen betalálták a helyzetet lesnek ítélő Solymosi Pétert, akiről több mémet is készítettek a mérkőzés óta eltelt napokban.

     
     

    Zachariassen átok

    Mint az fentebb is olvasható az elvett gólnak végül nem volt jelentősége, a Fradi így is otthon tudta tartani a három pontot, ám Kristoffer Zachariassen számára komoly lélektani hatása lehetett volna.

    A norvég válogatott középpályás nyári érkezése óta ugyanis csak árnyéka korábbi önmagának, és bár kétség kívül rengeteget küzd a pályán, a szurkolók közel sem elégedettek a teljesítményével.

    Első bajnoki gólját még februárban, a Zalaegerszeg ellen sikerült megszereznie, és ugyan sokan azt hihették, hogy ez majd minden gátat felszakít benne, továbbra is úgy tűnik, hogy teljesen el van átkozva.

    Bár a ZTE elleni találata óta már kétszer is gólt szerzett, de mind a kettőt érvénytelenítették a VAR-szoba elemzését követően. Előbb az MTK elleni - végül 0-0-ra végződött - örökrangadón szerzett találatát, majd most a Mezőkövesd ellenit vonták vissza.

     

    Hozzászólások