Sárgalap456
Kiállítás26
Játékos375
Átlag nézőszám7611

Az 1985-1986-os labdarúgó bajnokságot a Honvéd nyerte a Pécsi MSC és a Rába ETO előtt. Sorrendben harmadszor lett bajnok a Honvéd. Ezt az eredményt úgy érte el, hogy a hazai pálya felújítása miatt, a Vasas Fáy utcai vagy a Knopp utcai pályán fogadta az ellenfeleket. A világbajnokság miatt gyorsított ütemben kellett lejátszani a tavaszi fordulókat. Új szabály lépett életbe, a kapusnak haza adni a labdát csak a tizenhatoson kívülről szabad. Izgalmas meccset vívott a Honvéd és az MTK. Az MTK 1-4-ről fordított 5-4-re, majd egyenlített a Honvéd, 5-5 lett a végeredmény. Négy gól tizenegyesből esett. A Csepel és a Volán elbúcsúztak az első osztálytól. A két feljutó pedig a Dunaújváros és az Eger.

Mindenki a világbajnoki jó szereplést várta. A "C"-csoportban a Szovjetunió, Kanada és Franciaország volt az ellenfél. Fájdalmas 6-0-s vereséggel kezdett a magyar csapat a Szovjetunió ellen. Kanadát legyőzte 2-0-ra, de a francia válogatott nyert a harmadik mérkőzésen 3-0-ra. Így a tizenhat közé sem került be a magyar együttes. Pedig, ha csak eggyel kevesebb gólt kaptunk volna, akkor Uruguay helyett mi jutottunk volna tovább, és a nyolcaddöntőben megmérkőzhettünk volna a Maradona vezette Argentínával.

A Magyar Népköztársasági-kupa döntőjét a Népstadionban a Vasas nyerte 0-0-s döntetlen után tizenegyesekkel 5-4-re a Ferencváros ellen.