Sárgalap0
Kiállítás27
Játékos271
Átlag nézőszám14558

Az 1958–1959-es labdarúgó bajnokságot a Csepel nyerte az MTK és a Honvéd előtt. Igen szoros végeredmény született, az első hat csapat között három pont volt a különbség, ráadásul csak a gólkülönbség döntött az első-második, harmadik-negyedik és az ötödik-hatodik hely között. Ősszel az MTK vezetett, tavasszal "feltámadtak" a többiek is, az előző évben tizedik Csepel SC májusban már az első helyekért játszott. Június 14-én a Vasassal találkozott és 3-0 ra legyőzte, a következő, Ferencváros elleni mérkőzésen az 1-1 elég volt a bajnokság megnyeréséhez.
Elterjedt a biztonsági játék, minél kevesebb gólt kapni és eggyel többet rúgni. Ennek következménye az egyre kevesebb gól, a 26 fordulóban elért mindössze 15 gól elég volt a gólkirályi címhez.
A Közép-európai kupa döntőjét az MTK és a Honvéd vívta, (3:4, 2:2)-es eredmények után a piros-fehéreké lett a trófea.