Hol állunk? Nyitó oldal / Élvonalbeli játékvezetők / OTP Liga (2024/2025)

Sikerült a beugrás

cseretábla - forrás: Forrás: - cseretábla.

A Pénzügyőr SE—Dorog mérkőzésről hiányzott Kamarás dr.,az eredetileg kijelölt játékvezető,

Vecsera János, az egyik partjelző így mesélte el a történteket.

Vasárnap reggel együtt indultunk el Kamarás dr.-ral Pécsről. Jókedvűen beszélgettünk, bár említette, hogy két napjalázas. Sásához közeledett vonat, amikor Kamarás dr. hirtelen halottsápadt lett, szédülni kezdett, rosszullétről panaszkodott. Dombóváron a lyaudvaron egy orvos megvizsgálta39.6 fokos láza volt! Az orvos javaslatára visszautazott Pécsre.

két klub vezetői megállapodtak: az egyik partjelző, Alberti István lett a mérkőzés rája, s Vecsera János mellett Balla Károly (a mérkőzés ellenőre) a másik partjelző.

Csak érdekességként említjük meg, hogy Balla Károly, a régebbi idők jól ismert játékvezetője 1968-ban a Dorogi-Honvéd MNK-mérkőzésen hasonló don „ugrott be”.

Alberti nem volt könnyű helyzetben, hiszen 11-esből lőtt góllal dőlt el a mérkőzés 1:0-ra (már a 7. percben!) a Pénzügyőr SE javára. A 11-es azonban az 1. és a 90. percben is 11-es!

Forrás: Népsport, 1972. április (28. évfolyam, 78-102. szám)1972-04-13 / 87. szám